سلام رِفیق!!
پایگاه اطلاع رسانی بسیج دانشجویی دانشکده فنی و مهندسی شماره یک ساری، امام محمد باقر (ع)

دعوت سازمان‌ها، نهادها و تشكل‌ها از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس

1391/05/26

نویسنده: امیر حسن پور | طبقه بندی:گروه تبلیغات، 

مراجع تقلید، سازمان‌ها، نهادها و تشكل‌های دانشجویی در آستانه فرارسیدن آخرین جمعه ماه مبارك رمضان كه روز قدس نامیده شده با صدور بیانیه‌های جداگانه‌ای از مردم خواستند تا در راهپیمایی این روز شركت كنند.

آیت‌الله محمدعلی علوی‌گرگانی با صدور بیانیه‌ای به مناسبت روز قدس از مردم خواست تا در راهپیمایی این روز شركت كنند.

متن بیانیه این مرجع تقلید به شرح زیر است:

بسم الله الرحمن الرحیم

امسال روز قدس از اهمیت بیشتری برخوردار است زیرا در بسیاری از کشورهای منطقه شاهد بیداری اسلامی هستیم و از طرف دیگر استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جنایتکار و اذناب و حامیان او از کشورهای غربی و اسرائیل خون آشام و بعضی از کشورهای به ظاهر اسلامی کمر همت بسته‌اند که این دستاورد مهم را به شکست بکشانند و لذا بر امت اسلامی و همه آزادگان جهان بالخصوص مردم مؤمن و انقلابی ایران اسلامی لازم است که برای محو تفکر صهیونیسم جهانی در روز قدس در راهپیمائی‌های این روز حضور یابند و هر چه فریاد دارند بر سر آمریکا و اسرائیل و مزدوران غربی و عربی آن‌ها بزنند تا ان‌شاءالله دفع شر آن‌ها بشود.

دعوت بسیج دانشجویی استان تهران جهت شركت در راهپیمایی روز جهانی قدس

بسیج دانشجویی استان تهران نیز با صدور بیانیه‌ای از مردم جهت شركت در راهپیمایی روز جهانی قدس دعوت كرد.

به گزارش ایسنا متن این بیانیه به شرح زیر است:

در فلسطین قداره بندان غصب و قساوت، جوانه‌های سبز معصومیت را قطعه قطعه می‌كنند.

در فلسطین عقابان خون آشام صهیون، كبوترهای سفید بال صلح و صفا را می‌درند.

در فلسطین خشم طوفان و سموم خزان، شكوفه‌های سرخ شهامت و غنچه‌های عطرآگین قداست را بی‌رحمانه به خاك می‌ریزند.

در فلسطین داس‌های دسیسه و دنائت، ساقه‌های ترد صداقت را درو می‌كنند.

در فلسطین عرش خشن تانك‌ها،‌ رویای سبز و لطیف كودكان را در زیر چرخ‌های سیاه خود له می‌كنند. بلور بغض در گلوی فلسطین شكسته و

چشمه‌های عطوفت در چشم‌های عاطفه یخ بسته است.

در فلسطین سینه‌ها سوگوارند و از چشمان خیس آیینه‌ها خون می‌بارد.

اسراییل در رگ‌های فلسطین درد می‌ریزد و دریا را در كنار اشك‌های كودكان می‌آویزد.

چشمان معصوم هر كودك فلسطینی و لبنانی رمز هزار آیینه می‌گوید و از هر آیینه هزار شاخه كینه می‌روید.

صهیونیسم، تصویر زیبای حقوق بشر را در قاب فلسطین شكست و رشته‌های محبت و ریشه‌های مودت را از هم گسست.

امروز حوادث خونبار فلسطین و استمرار آن، اعتماد به مجامع بین‌المللی را بر دار بست تجربه مصلوب كرده است.

ای كاش سبوی همه دریاها در چشمانمان می‌شكست، تا عمق فاجعه را می‌گریست.

فلسطین پایدار و لبنان استوار با قامتی به بلندای استقامت و به استواری مقاومت ایستاده است.

جوانان حزب‌الله سر بر ابر می‌سایند و رزمندگان حماس دل در چشمه صبر می‌شویند.

در فلسطین هر سنگی سنگر است و هر سری سرور.

در فلسین همه حلقه‌های نگاه بر آستانه انتظار آویخته و همه جوانه‌های سترون شده برانگیخته،‌ تا ببینند در روز قدس مسلمین جهان فریادهایشان

همه یك فریاد بلند و مشت‌هایشان همه یك مشت نیرومند خواهد بود و كاخ پوشالی صهیونیسم را بر سر آتش افروزان در هم خواهد كوبید.

تا قدس و فلسطین در اشغال است، دل‌های ما از درد مالامال است. زخم فلسطین ما را به سوگ می‌نشاند و همه را به قیام فرا می‌خواند. باید

سیاهی این سوگ را با سرخی خون مقاومت زدود. هرچند غداره بندان بر تخریب عقبه مقاومت كمر بسته‌اند و قلاده‌های وهابی گرگ صفت را

برای این توطئه باز نموده‌اند.

لذا تكلیف ماست در آستانه روز جهانی قدس كه از یادگارهای پایا و پویای مرشد كامل و امام راحل، خمینی كبیر (ره) است، همه مردم مسلمان و

حق اندیش جهان جهان دست‌هایشان را یكدست نموده و خشم خروشان خود را بر سر صهیونیسم جهانی فرو بكوبند ما جامعه دانشجویان بسیجی نیز هماهنگ با ندای قلبی همه ستم‌دیدگان جهان در راه‌پیمایی عظیم روز قدس قطره‌وار، اقیانوس مردمی را همراهی كرده ، انزجار خود را از همه ستمگران و خودكامگان در هر زمین و زمان اعلام خواهیم نمود.

بیانیه دفتر تحکیم وحدت به مناسبت روز جهانی قدس

دفتر تحکیم وحدت با صدور بیانیه‌ای به مناسبت روز قدس از همه اقشار مردم ایران اسلامی دعوت کرد تا با شرکت در راهپیمایی دشمن‌شکن روز قدس حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین، قدس شریف و جبهه مقاومت اعلام دارند.

به گزارش ایسنا متن این بیانیه به شرح زیر است:

روز قدس یك روز اسلامى است، و یك بسیج عمومى اسلامى بود. و من امیدوارم كه این امر مقدمه باشد از براى یك «حزب مستضعفین» در تمام دنیا. و من امیدوارم كه یك حزب به اسم «حزب مستضعفین» در تمام دنیا به وجود بیاید، و همه مستضعفین با هم در این حزب شركت كنند، و مشكلاتى كه سر راه مستضعفین است را از میان بردارند، و قیام در مقابل مستكبرین و چپاولگران شرق و غرب كنند و دیگر اجازه ندهند كه مستكبرین بر مستضعفین عالَم ظلم كنند، و نداى اسلام را و وعده اسلام را- كه حكومت مستضعفین بر مستكبرین است و «وراثت ارض» براى مستضعفین است- متحقق كنند.

صحیفه امام ج‏9 ص 284

از آن روز که بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی، امام خمینی (ره) خطر اسرائیل غاصب را دگر بار به مسلمین گوشزد نمود و عموم مسلمانان جهان را به همبستگی برای حمایت از قانونی مردم مسلمان دعوت کرد و با نامگذاری آخرین جمعه ماه رمضان به نام روز قدس نقطه عطفی در تاریخ ایجاد کرد 33 سال می گذرد.

سال‌های درخشانی که مردم آزاده ایران اسلامی به عنوان پرچمدار جبهه مستضعفین، خشم مقدس فروخورده سالیان خود و بغض انقلابیشان را با تفسیر عملی أشدّاء علی الکفار در تجمعات باشکوه و میلیونی روز قدس علیه جبهه استکبار علی الخصوص اسرائیل جنایتکار آزاد کرده و همه آزادگان را به شرکت در این جبهه دعوت کرده‌اند.

اما امروز دیگر صدای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا فقط از ایران بلند نمی‌شود. نهالی که خمینی کبیر آن روز با باور به این که می‌توان در مقابل اسرائیل و آمریکا مقاومت کرد کاشت، امروز به ثمر نشسته است و ندای آزادی خواهی و مقابله با استکبار از سرتاسر جهان به گوش می‌رسد و تاریخ شاهد روزهایی است که مسئله فلسطین آرمان همه مسلمانان و آزادی خواهان دنیا شده است.

امام (ره) فرمود روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است. آیا روز آن فرانرسیده که مسلمانان منشأ همه گرفتاری‌های خود که همانا اختلافات میان امت است را کنار بگذارند؟ در همه دوران تاریخ هر جا مسلمانان ضربه‌ای خورده‌اند به خاطر همین اختلافات بوده است.

چگونه است برخی حکومت‌های منطقه که تاکنون هیچ حرکتی در حمایت از مردم مظلوم فلسطین نکرده‌اند و حتی گلوله‌ای به سمت اسرائیل شلیک نکرده‌اند، لوله اسلحه‌های خود را به سمت سوریه گرفته و با اسرائیل جنایتکار در یک جبهه ایستاده‌اند؟

آیا تجربه تلخ فلسطین برای امت اسلام کافی نیست؟

ما دانشجویان انقلابی ایران اسلامی بر این باوریم که در مصاف حق و باطل بی طرف بودن معنی ندارد. یا در جبهه حق باید بود یا در باطل.

آری روز قدس روزی است که به فرموده امام (ره) ملت‌ها باید به حکومت‌های خائن هشدار دهند و مشخص کنند که چه اشخاصی و چه رژیم‌هایی با توطئه‌گران بین المللی موافقت دارند و با اسلام مخالفت و همو بود که فرمود آن‌هایی که شرکت ندارند مخالف با اسلام هستند و موافق با اسرائیل و آن‌هایی که شرکت کردند، متعد هستند و موافق با اسلام و مخالف با دشمنان اسلام که در رأس آن‌ها آمریکا و اسرائیل است.

در پایان دفتر تحکیم وحدت ضمن تجدید میثاق با آرمان های امام(ره) و رهبری معظم انقلاب(دامة ظله) از همه اقشار مردم ایران اسلامی دعوت می‌کند تا با شرکت در راهپیمایی دشمن شکن روز قدس حمایت خود را از مردم مظلوم فلسطین، قدس شریف و جبهه مقاومت اعلام دارند.

باشد که این تجمعات زمینه ساز پیروزی نهایی مستضعفین بر مستکبرین و آزادی قدس شریف باشد.

دعوت سازمان بسیج جامعه پزشكی كشور از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس

به گزارش ایسنا متن این بیانیه به شرح زیر است:

بی‌تردید فلسطین پاره ‌تن پیكره واحد امت اسلامی در جهان امروز می‌باشد و واقعه شوم تشكیل رژیم نامشروع اسراییل بیش از نیم قرن است كه همچون جراحتی چركین بر قلب تپنده امت اسلام وارد آمده است و از آن خون تازه پیر و جوان و زن و مرد پیوسته می‌تراود تا آل صهیون در امنیت پوشالی خویش در اراضی اشغالی روزگاران را سپری كنند و اما ابتكار جاودانه بزر گ احیاگر اسلام ناب محمدی(ص) حضرت روح‌الله (ره) در تبیین روز قدس در آخرین جمعه رمضان المبارك، بیش از 3 دهه است كه چون شهابی شب شكن خواب فرزندان سامری را آشفته می‌نماید و وعده محتوم " ضربت علیهم الذله و المسكنه" مدت‌هاست كه در مورد اینان تحقق یافته است.

امروز هجمه‌های سیاسی، تبلیغاتی، روانی و تحریم‌های گسترده اقتصادی در مورد كانون الهام‌بخش بیداری اسلامی یعنی ایران و ایجاد پیوندهای مزورانه و زودگذر در میان سران دست نشانده كشورهای منطقه و شعله‌ور نمودن آتش سلفی گری برای شكستن اضلاع مقاومت، در واقع آخرین حربه‌های شیاطین دنیای كفر و الحاد برای ممانعت از فروپاشی نهایی رژیم عنكبوتی اسراییل است.

و امروز مسلمانان بسیاری در اقصی نقاط جهان در جهاد با مزدوران و ایادی شیطان از سومالی و اردن تا میانمار از عربستان و بحرین تا افغانستان و از آذربایجان و هند تا لبنان و حتی قلب اروپا هم درد و هم رزم جریان مقاومت در فلسطین هستند و بی‌شك وحدت، بصیرت و مقاومت در پرتو توكل بر قدرت لایزال الهی مومنان را در گذر از این مرحله سرنوشت ساز تاریخی یاری خواهد نمود. اعضای سازمان بسیج جامعه پزشكی با لبیك به ندای حق‌مدارانه خمینی كبیر(ره) و به تاسی از رهبر معظم انقلاب همچون گذشته در كنار دیگر اقشار غیور ملت در مراسم سرنوشت ساز روز قدس شركت نموده و از جامه شریف پزشكی می‌خواهد همگام با دیگر انسان‌های آزاده جهان هم صدا و هم نفس در روز قدس، عزت و صلابت امت اسلام را در چشم جهانیان به منصه ظهور برسانند.

بیانیه مجمع تشكل‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد به مناسبت روز قدس

مجمع تشكل‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد با صدور بیانیه‌ای به مناسبت روز قدس از مردم جهت شركت در راهپیمایی دعوت كرد.

به گزارش ایسنا متن این بیانیه به شرح زیر است:

آخرین جمعه رمضان از راه می‌رسد و در لبیك به پیام ولی امر مسلمین جهان باید آن را تا مطلع الفجر و بیداری همه مسلمانان و ملت‌های آزاده جهان به بیداری بگذرانیم كه روز قدس روز احیای اسلام است.

این ابتكار خلاقانه معمار كبیر انقلاب كه ناشی از آینده نگری ژرف اسلامی بود. جریانی جهانی را سازماندهی كرد كه امروزه معادلات منطقه‌ای و جهانی صاحبان قدرت و پول و فریب را به نفع مقاومت و بیداری تغییر داده است.

با برشماری دستاوردها و پیامدهای شگرف روز جهانی قدس در حوزه منطقه‌ای و جهانی به ویژه در جهان اسلام و تبیین روند حوادث و تحولات در مساله فلسطین و چشم‌انداز امیدبخش آن آورده است كه امروز به رغم تلاش گسترده و دیرین قدرت‌های استكباری حامی رژیم صهیونیستی مساله فلسطین از حصار عربی و رویكرد قومیتی خارج و با رویكردی دینی به مساله اول جهان اسلام و بلكه آحاد حق طلبان و آزادی‌خواهان جامعه بشری تبدیل شده است و با شكستن باور شكست‌ناپذیری اسراییل در جنگ‌های 33 روزه و 22 روزه این رژیم جعلی منفور بیش از هر زمان دیگری در سراشیبی سقوط قرار گرفته است و دیری نخواهد كشید كه مسلمین شاهد نابودی این غده سرطانی از جغرافیای امت اسلامی باشند.

اینك ما فرزندان خلف حضرت امام و رهبری در مجمع تشكل‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی (اتحادیه سوم) به صراحت اعلام می‌داریم كه از تمام اقدامات نظام جمهوری اسلامی به ویژه در خصوص مساله فلسطین حمایت می‌كنیم چرا كه جمهوری اسلامی ایران با تمام قوا برای احیای هویت اسلامی مسلمین در سراسر جهان سرمایه‌گذاری می‌كند.

در آخر نیز فرزندان شما در مجمع تشكل‌های اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی از آحاد دانشجویان و ملت روزه‌دار و غیور دعوت می‌كند كه با شركت و حضور پرشكوه در راهپیمایی روز قدس با گام‌های مستحكم خود بار دیگر اسراییل غاصب و اعتبار پوشالی او را لگد مال كنید.

بیانیه جهاد دانشگاهی به مناسبت روز قدس/ مراقبت از بیداری اسلامی برای دستیابی به آرمان فلسطین یك ضرورت اجتناب‌ناپذیر است

جهاد دانشگاهی نیز در بیانیه‌ای ضمن دعوت از مردم برای حضور در راهپیمایی روز قدس، حفظ و مراقبت از جریان بیداری اسلامی را امروز یك ضرورت اجتناب ناپذیر و اثرگذار در دستیابی به آرمان فلسطین و قطع دست اجانب و بیگانگان از كشورهای اسلامی دانسته است.

به گزارش ایسنا،‌ متن كامل این بیانیه به شرح ذیل است:

بی‌تردید یكی از مهمترین مسائل جهان اسلام در دهه‌های اخیر، مساله اشغال سرزمین فلسطین به عنوان پاره تن جهان اسلام، توسط عمال رژیمی گرگ صفت و غاصب است كه همواره موجبات رنجش خاطر همه انسان‌های آزاده به ویژه مسلمان را فراهم آورده است.

متاسفانه از روزی كه این سرزمین اسلامی با توطئه غربی و با اهداف نژادپرستانه و استعماری توسط رژیم جعلی صهیونیستی اشغال شد همواره چشمان جهانیان شاهد سبوعانه‌ترین جنایات علیه مردم مسلمان و مظلوم فلسطین بوده است و در این رهگذر هیچ یك از مجامع جهانی و بین‌المللی اقدام موثری برای حل این مساله انجام نداده‌اند.

در این میان با ظهور انقلاب اسلامی ایران به رهبری امام خمینی (ره) به یكباره مساله فلسطین وارد مرحله جدیدی شد و با رهنمودهای امام راحل (ره) اذهان جهانیان به ویژه امت اسلامی به شكل بسیار جدی‌تری به مساله فلسطین معطوف گردید. امام خمینی (ره) در حقیقت بنیانگذار نهضتی جدید در آزادسازی قدس عزیز و مبارزه با صهیونیزم غاصب بود كه به حمدالله این حركت توسط خلف صالح ایشان حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (مد ظله العالی) استمرار یافته و بركات فراوانی را به همراه داشته است كه انزوای روز افزون رژیم صهیونیستی و بیداری ملت‌های مسلمان در قبال آرمان فلسطین از آن جمله است.

گرچه فلسطین نماد مظلومیت جهان اسلام است، اما این مظلومیت منحصر به سرزمین قدس نیست و امروز می‌بینیم كه مسلمانان بحرین، یمن، عربستان، میانمار و ... نیز از ظلم و استبداد و جنایت رژیم‌های فاسد وخودكامه رنج می‌برند و برای كمترین آزادی، عزیزان خویش را از دست می‌دهند.

البته در كنار این مظلومیت روز افزون با بهره‌گیری از اندیشه‌های امام خمینی (ره)، امروز بیداری اسلامی در بین ملت‌های مسلمان آغاز شده كه نوید آینده‌ای روشن را به جهان اسلام می‌دهد. به یقین حفظ و مراقبت از جریان بیداری اسلامی امروز یك ضرورت اجتناب ناپذیر است كه قطعا در دستیابی به آرمان فلسطین و قطع دست اجانب و بیگانگان از كشورهای اسلامی اثرگذار خواهد بود.

در این بین نباید فراموش كرد كه هدف آمریكا و ایادی مستكبرش ایجاد ناامنی در منطقه برای تامین منافع رژیم صهیونیستی است و اتفاقات ناگوار در سوریه نیز در قالب همین سناریو تعریف شده است.

در برهه كنونی بر ملتهای مسلمان و دولت‌هایی كه نام اسلام را بر دوش می‌كشند، واجب است كه به حقیقت توطئه‌های در حال اجرای در سوریه آگاهی كامل داشته و به هر نحو ممكن اجازه ندهند كه جریان مقاومت در منطقه خاورمیانه كوچكترین آسیبی ببیند، چرا كه كوچكترین صدمه به جریان مقاومت، لطمه و صدمه‌ای جدی بر پیكره امت اسلام خواهد بود.

در آستانه روز قدس، جهادگران جهاد دانشگاهی به عنوان قشر كوچكی از اقیانوس وسیع ملت مسلمان ایران، با گرامیداشت یاد و نام امام خمینی (ره) بار دیگر اعلام می‌دارند در راستای منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت‌الله العظمی خامنه‌ای (دام عزه) در كنار سایر اقشار ملت بزرگ ایران همچون سالهای گذشته در راهپیمایی بزرگ روز قدس حضور می‌یابند و با تمام توان از آرمان قدس كه همان آزادسازی فلسطین عزیز حمایت خواهند كرد.

فراخوان عمومی شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از امت برای حضور در راهپیمایی روز قدس

شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی در آستانه فرا رسیدن آخرین جمعه از ماه مبارك رمضان، با صدور اطلاعیه فراخوانی ضمن دعوت از ملت‌های آزاده جهان و امت رسول‌الله به ویژه ملت مسلمان و روزه‌دار ایران اسلامی برای حضور گسترده پرشور، انقلابی و آگاهانه در آوردگاه بزرگ روز جهانی قدس اعلام داشت: مشت پولادین امت بزرگ اسلامی در روز جهانی قدس بر دهان نظام سلطه و استكبار جهانی كوبیده خواهد شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این اطلاعیه آمده است:

ملت مومن و انقلابی ایران اسلامی پس از كسب فیوض و بركات الهی در ضیافت شهرالله رمضان و درك ایام و لیالی نورانی قدر با اتكال به قدرت لایزال الهی و با امید به عنایات خاصه حضرت ولیعصر صاحب‌الزمان (عج) و با الهام از آموزه‌های سترگ كتاب‌الله قرآن كریم، به عنوان نقل مشترك بین مذاهب و فرق اسلامی و با لبیك به ندای مقام معظم رهبری (مدظله العالی) فردا با حضوری گسترده، عظیم و انقلابی در صفوفی متحد و یكپارچه، با قلوبی مملو از ایمان و آكنده از زخم كهنه فلسطین، فریادهای استكبارستیزی خود را سر داده و بانگ رسای «مرگ بر آمریكا» و «مرگ بر اسرائیل» را همگام و همصدا با سایر ملل آزاده و مسلمان جهان در جای جای این كره خاكی فریاد می‌كنند.

فردا از زن و مرد، پیر و جوان و خرد و كلان این ملت مقاوم و استكبارستیز می‌خروشند و فریاد رهایی قدس شریف را همزمان با سایر بلاد اسلام به گوش جهانیان رسانده و مشت‌های گره كرده خود را به نشانه اعتراض و اعلام برائت و انزجار از رژیم جعلی و منحوس صهیونیستی بر دهان تمامی یاوه‌گویان ددمنش و ظالم اسرائیل می‌كوبند و مرحمی بر زخم‌ها و تن رنجور بیت‌المقدس، اولین قبله مسلمین جهان می‌نهند.

در ادامه این اطلاعیه آمده است:

راهپیمایی مردمی روز جهانی قدس فردا (جمعه 27 مرداد) در سراسر میهن اسلامی و تمامی استان‌ها و شهرستان‌ها و در بیش از 550 شهر كشور به سمت میعادگاه‌های نماز جمعه برگزار می‌شود.

این راهپیمایی در تهران از ساعت 1:30 صبح از مبادی اعلامی وا ز مسیرهای هشتگانه مسجد امام حسین (ع) واقع در میدان امام حسین (ع)، مسجد جامع ابوذر واقع در میدان ابوذر، مسجد دارالسلام واقع در میدان منیریه، مسجد امام زمان (عج) واقع در خیابان آزادی تقاطع بهبودی، مسجد حضرت ابوالفضل (ع) واقع در میدان توحید، مسجد المهدی (عج) واقع در خیابان ستارخان، مسجد الجواد (ع) واقع در میدان هفتم تیر و مسجد امام جعفر صادق (ع) واقع در فلكه اول صادقیه به سمت دانشگاه تهران برگزار می‌شود.

در پایان مراسم راهپیمایی تهران، رییس جمهور مردمی ایران، جناب آقای دكتر محمود احمدی‌نژاد و مشاور امور بین‌الملل مقام معظم رهبری، جناب آقای دكتر علی اكبر ولایتی به عنوان سخنرانان پایانی مراسم پایانی و حضرت آیت‌الله سیداحمد خاتمی به عنوان خطیب نماز جمعه به ایراد سخنرانی خواهند پرداخت.

این اطلاعیه در پایان می‌افزاید:

قطعنامه پایانی راهپیمایی سراسری روز جهانی قدس سال 1391 كه در 9 بند تهیه و تنظیم شده و حاوی بیان آرمان‌ها، خواسته‌ها و مواضع ملت صبور و مقاوم ایران اسلامی درخصوص فلسطین اشغالی، آزادسازی قدس شریف و تحولات منطقه و جهان است در پایان مراسم راهپیمایی قرائت می‌شود.

این قطعنامه در تهران توسط رییس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی استان تهران، جناب آقای محسن صباغ قرائت می‌شود.

بیانیه جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی به مناسبت روز قدس

جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی به مناسبت فرا رسیدن روز قدس بیانیه‌ای منتشر كرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) متن این بیانیه به شرح ذیل است:

روز قدس آنچنان که امام عظیم الشان (ره) فرمود روز اسلام است و عصر حاضر به گفته رهبر حکیم انقلاب اسلامی، عصر بیداری اسلامی است. آن بیداری اسلامی که از 33 سال قبل با پیروزی انقلاب اسلامی ایران آغاز و در مقطع کنونی با گسترش به ملتهای مسلمان منطقه در حال تنگ کردن حلقه محاصره بر صهیونیسم بین الملل است.

روز قدس امسال به انتظار فریادهای جدید در امت اسلامی است. ملتهای مسلمان در تونس، لیبی و مصر آزادانه به میدان های انقلاب و آزادی خود می آیند و مردم مسلمان بحرین، یمن، عربستان و اردن با الهام از پیروزی برادران خود در سایر کشورها، انرژی مضاعف گرفته و آرمان فلسطین را سر دست اهداف انقلابی خود می گیرند تا مرزهای فلسطین اشغالی را به وسعت تمام سرزمینهای اسلامی تصویر کنند.

روز قدس امسال، مردم مسلمان فلسطین در غزه، کرانه باختری و تمام اردوگاههای آوارگان علاوه بر شعارهای همیشگی خود به انتظار یک اتفاق مهم هستند که چیزی جز مطالبه جدی و یکپارچه مردم مسلمان منطقه به ویژه ملت انقلابی مصر برای لغو معاهدات ننگین با رژیم غاصب صهیونیستی نیست. لغو معاهده غیرقانونی و نامبارک رژیم گذشته مصر می تواند آغاز دومینوی انزوای بیشتر اسرائیل باشد.

روز قدس امسال در شرایطی گرامی داشته می شود که جنگ احزابی تمام عیار در سوریه خط اول مقاومت در جریان و تمام کفر مقابل تمام اسلام قد علم کرده است. توطئه ای صهیونیستی که با طراحی مشترک آمریکا، انگلیس و فرانسه، با منابع مالی و نفتی خاندان خائن آل سعود و قطر جاه طلب و با نیروی انسانی عربی علیه یک کشور عربی دیگر و با میدان داری ترکیه نگون بخت دنبال می شود و هدف اصلی آن فروریختن خط اول مقاومت اسلامی و مدافعین قدس شریف است؛ و این همان پیچ تاریخی است که پیروزی هر طرف ماجرا، تکلیف مسیر مقاومت را برای مدتها مشخص خواهد کرد.

اما وعده الهی به پیروزی مستضعفین، نصرت دهندگان الهی و مومنین است که "کان حقا علینا نصر المومنین" و "ان تنصرواالله ینصرکم و یثبت اقدامکم"؛ و چه ایمانی بالاتر از اعتقاد به آرمان قبله اول مسلمین و چه نصرتی بالاتر از تلاش برای حذف و محو دشمن غاصب صهیونیستی از صحنه روزگار؟ و در این میان ملت انقلابی و روزه دار ایران اسلامی، پیشاپیش امت اسلامی بار دیگر جمعه آخر ماه مبارک رمضان را به نمایش باشکوه حضور مومنانه خود در پیشانی مقابله با اسرائیل مبدل خواهند ساخت.

بیانیه اتحادیه تشكل‌های دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی به مناسبت روز قدس

اتحادیه تشكل‌های دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی و سازمان اسلامی دانشجویان ایران – سادا به مناسبت روز قدس بیانیه‌ هایی صادر كردند.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، دراین بیانیه‌ها آمده است:

در حالی كه استكبار دنیا در جای جای جهان در حال غارت ثروت ملت‌های مظلوم و سالاری در مرز و بوم آن داشت صدایی از خاك ایران بلند شد و فریاد می‌زد كه دنیا بدان كه ما ملت ایران بیداریم و می‌دانیم كه حكومت دست نشانده‌ات به تو خدمت می‌كند نه به ملت.

این صدا فراگیر شد و به رهبری عالمانه خمینی كبیر (ره) در دنیا برای استكبار هشدار شد.

ملت ایران انقلاب كرد و به پیروزی رسید اما مقصد این انقلاب كه بر پایه اسلام بود فقط ایران نبود انقلاب برای تمام مظلومان جهان بود و ستیز با تمام ظالمان جهان.

ملت مظلوم فلسطین سال‌هاست كه زیر چكمه‌های ظالمان زیاده‌خواه تباه می‌شوند و برای دفاع از خاك خود از همه چیز گذشته‌اند.

امام خمینی (ره) معمار انقلاب اسلامی با هدف خود كه بیداری دنیا بود، بعد از پیروزی انقلاب در ایران هدف را قدس قرار داد كه از دست صهیونیسم آزاد گردد.

هدف وحدت مسلمانان جهان برای بیزاری از زیاده‌خواهی و استبداد بود كه با قرار دادن روز قدس و حمایت از ملت فلسطین نشان می‌دهیم به این استبداد معترضیم و آن باید از بین رود.

اتحادیه تشكل‌های دانشجویان دانشگاه آزاد اسلامی ضمن ابراز همدردی و حمایت از ملت مظلوم فلسطین، با تاسی به رهبری عالمانه امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب حضرت امام خامنه‌ای برای پیشبرد بیداری اسلامی، از ملت غیور و همیشه در صحنه ایران اسلامی خواستاریم بار دیگر در این راهپیمایی با شكوه شركت كرده و انزجار خود را از زیاده‌خواهان در دنیا اعلام بدارند.

همچنین سازمان اسلامی دانشجویان ایران – سادا نیز در بخشی از بیانیه خود به مناسبت روز قدس حماسه این روز را یادآور فریاد رعدآسای امام راحل «ره» دانست كه همچون صاعقه بر سر سفاكان صهیونیست فرود آمده و پژواك آن در جهان به ویژه در كشورهای سالامی طنین افكن شد و مسیر مبارزه بی امان مردم فلسطین را شتابنده و توفنده ساخت.

بر اساس این گزارش جمعی از نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز از مردم ایران برای حضور پرشور در راهپیمایی روز قدس دعوت به عمل آوردند.

همچنین تشكل‌های اسلامی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پرند، سازمان اسلامی دانشجویان ایران-سادا و تشكل های دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی واحد اردبیل نیز با صدور اطلاعیه های جداگانه‌ای ضمن گرامیداشت روز جهانی قدس، مردم را برای حضور در این راهپیمایی دعوت كرده‌اند.

نظرات() 
threateningphil45.page.tl
1396/05/14 06:24
Excellent post. I used to be checking continuously this blog and I am impressed!

Extremely useful info specially the closing section :) I handle such info much.
I used to be seeking this certain information for a very lengthy
time. Thanks and good luck.
albatooman.hatenablog.com
1396/04/31 06:50
Thank you for another excellent post. The place else
may just anybody get that kind of info in such an ideal means
of writing? I've a presentation next week, and I am on the
search for such information.
How long do you grow during puberty?
1396/04/31 01:43
It's appropriate time to make a few plans for the long
run and it's time to be happy. I've read this publish and
if I may just I desire to counsel you few interesting things or
advice. Maybe you can write subsequent articles referring to this article.
I want to learn even more issues about it!
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر

← آخرین پستها

← نویسندگان

← آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
ساخت وبلاگ در میهن بلاگ

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | اخبار کامپیوتر، فناوری اطلاعات و سلامتی مجله علم و فن | ساخت وبلاگ صوتی صدالاگ | سوال و جواب و پاسخ | رسانه فروردین، تبلیغات اینترنتی، رپرتاژ، بنر، سئو